• <
Kongres Polskie Porty 2030 edycja 2024
mewo_2022
Energetyka Morska, Wiatrowa, Offshore Wind, Offshore Oil&Gas

Kongres Wodoru, biogazu i biometanu już 14-15 marca w Gdyni

W dniach 14-15 marca 2024 w Gdyni odbędzie się Kongres Wodoru, biogazu i biometanu. Do końca rejestracji zostały już tylko 4 dni. Organizatorem Kongresu jest firma powermeetings.eu.

23.02.2024, 09:00
Energetyka Morska, Wiatrowa, Offshore Wind, Offshore Oil&Gas

Świąteczne spotkanie Pomorskiej Platformy Offshore

Już 1.12 odbędzie się świąteczne spotkanie Pomorskiej Platformy Offshore, "Spotkanie sygnatariuszy Pomorskiej Platformy Rozwoju Morskiej Energetyki Wiatrowej na Bałtyku. Offshore i wodór w synergii dla rozwoju zielonej energetyki". Organizatorem wydarzenia jest Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego.

06.11.2023, 11:07
Edukacja Morska, Nauka, Szkoły Morskie, Praca na Morzu

Wodór jednym z głównych tematów konferencji energetycznej w Rzeszowie

W jakim kierunku i na jaką skalę jest szansa na rozwój technologii wodorowych w Polsce? Jak będzie kształtował się udział wodoru w strukturze bilansu energetycznego? Czy koszty związane z jego wytwarzaniem nie przesądzą o jego przyszłości? Czy zasadna jest specjalizacja w ramach dolin wodorowych w kontekście Polski czy lepiej skoncentrować się na działaniach, które będą wyróżniały Polskę na tle pozostałych państw Unii Europejskiej, aby budować konkurencyjność na poziomie europejskim? Na te i inne pytania spróbują odpowiedzieć ucz

16.08.2022, 22:09
Energetyka Morska, Wiatrowa, Offshore Wind, Offshore Oil&Gas

MKiŚ: powstała koncepcja powołania operatora dolin wodorowych w Polsce

Powstała koncepcja powołania operatora dolin wodorowych w Polsce. Ma on umożliwić wymianę wiedzy i doświadczeń na temat projektów, dotyczących rozwoju gospodarki wodorowej w Polsce - poinformował we wtorek wiceminister klimatu i środowiska Ireneusz Zyska podczas 14 Forum Gospodarczego TIME.

08.03.2022, 14:52
Edukacja Morska, Nauka, Szkoły Morskie, Praca na Morzu

VI Konferencja Naukowa „Bezpieczeństwo energetyczne – filary i perspektywa rozwoju w Rzeszowie [podsumowanie]

Na Politechnice Rzeszowskiej odbyła się dwudniowa konferencja (13-14 września 2021 r.) „Bezpieczeństwo energetyczne – filary i perspektywa rozwoju”. Uczestnikami byli przedstawiciele administracji rządowej, samorządów, biznesu oraz naukowcy i analitycy zajmujący się sektorem energetycznym. To były dwa dni dyskusji o transformacji energetycznej, atomie, wodorze, OZE i cyberbezpieczeństwie.

21.09.2021, 12:19
Edukacja Morska, Nauka, Szkoły Morskie, Praca na Morzu

Politechnika Gdańska otwiera się na offshore i wodór. Powstaną dwa centra badawcze

Politechnika Gdańska otwiera dwa nowe, interdyscyplinarne centra badawcze: Centrum Morskiej Energetyki Wiatrowej oraz Centrum Technologii Wodorowych.

26.05.2021, 15:21
Ekologia Morska, Ochrona Bałtyku, Rybołówstwo

Trwają prace nad strategią wodorową dla Polski

Ministerstwo Klimatu i Środowiska pracuje nad krajową strategią wodorową, która ma zostać opublikowana na początku przyszłego roku. Polska już w tej chwili jest liczącym się producentem, ale wodoru szarego, produkowanego z paliw kopalnych. Przyszłość rynku to wodór zielony, niskoemisyjny, produkowany z odnawialnych źródeł. – To na tym bardzo konkurencyjnym rynku Polska będzie musiała odnaleźć swoją niszę – mówi dr hab. inż. Jakub Kupecki z Instytutu Energetyki.

17.12.2020, 09:44
nauta_2024

Dziękujemy za wysłane grafiki.